Konzervativizmus.SK  
O INŠTITÚTE O KONZERVATIVIZME O M.R.ŠTEFÁNIKOVI
KI INFORMUJE

Tlač
29. január 2007 - Deň Miltona Friedmana
[29.01.2007, KI INFORMUJE]

Milton Friedman bol jedným z najvplyvnejších ekonómov 20. storočia a jeho idey majú a budú mať vplyv na spoločnosť i naďalej.

S cieľom uctiť si pamiatku tohto nositeľa Nobelovej ceny je 29. január 2007 Dňom Miltona Friedmana. V tento deň sa koná viacero akcií, v rámci ktorých si v USA pripomínajú pozitíva, ktoré priniesli podnikaniu a spoločnosti myšlienky Miltona Friedmana, ktoré sa podarilo zaviesť do praxe v rôznych krajinách sveta. Viac o Milton Friedman Day nájdete tu.

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika sa ku Dňu Miltona Friedmana pripája taktiež a na prvom seminári Akadémie klasickej ekonómie dňa 31. januára 2007 budú okrem iného vyhlásené i výsledky súťaže Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika Študentská esej 2006 na tému Odkaz Miltona Friedmana pre Slovensko.

Práve nedávno zosnulý nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Milton Friedman najviac symbolizoval v 20. storočí posolstvo „klasika a duchovného otca ekonómie“ Adama Smitha, založené na prirodzenej slobode a neviditeľnej ruke trhu. Jednoznačne to dokumentujú nasledovné slová Miltona Friedmana: „Ak máme múdro rozhodnúť, tak musíme porozumieť základným princípom Adama Smitha, ktoré vysvetľujú, ako môže vzniknúť a rozvíjať sa zložitý systém bez vládnych zásahov, ako môžeme spolupracovať bez donucovania... Musíme pochopiť, prečo môžu vládne intervencie spôsobovať toľko škôd.“
(Friedman, M., Sloboda voľby, 1980)

    RSS Slovak | English

ÚVODNÁ STRÁNKA

ENGLISH

HĽADAJTE

KONTAKTUJTE NÁS

PODPORTE NÁS

OBJEDNAJTE SI

KNIŽNICA KI

AUDIO/VIDEO KI

BLOGY

FOTOGALÉRIA

NAŠI PARTNERI

ĽUDSKÉ PRÁVA

EUROÚSTAVA - ÚSTAVNÁ SŤAŽNOSŤ

REFORMA VZDELÁVANIA

Darujte nám online:
Ďakujeme!

KPKI

Reformná vláda

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

Templeton Freedom Award 2009

Akadémia Klasickej Ekonómie

Nové Školstvo - portál

Monitoring fondov EÚ

SFP

ECEG

ECEG

Táto webstránka bola vytvorená i vďaka finančnej podpore poskytnutej prostredníctvom Trustu pre občiansku spoločnosť v strednej a východnej Európe.

Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group.

KI @ Fecebook

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika
Bajkalská 29F
821 05  Bratislava

Tel.:  02 / 58 100 188
E-mail:  conservative@institute.sk
Web:  http://www.konzervativizmus.sk