Konzervativizmus.SK  
O INŠTITÚTE O KONZERVATIVIZME O M.R.ŠTEFÁNIKOVI
2007

Tlač
Prednáška: John O’Sullivan: Hodnoty a zahraničná politika
[10.11.2007, 2007]

v spolupráci s

Vydavatelství IDEÁL         US Embassy         .týždeň


organizoval dňa 9. novembra 2007 v Pálffyho paláci v Bratislave prednášku

Johna O’Sullivana

na tému

Hodnoty a zahraničná politika


John O’Sullivan - novinár, bývalý zvláštny poradca premiérky Margaret Thatcherovej a autor knihy Prezident, pápež a premiérka.

John O’Sullivan pôsobil v dobe, keď bol Reagan prezidentom, ako novinár vo Washingtone, bol zvláštnym poradcom premiérky Margaret Thatcherovej a pravidelne písal o Jánovi Pavlovi II. a o vplyve katolíckej cirkvi na medzinárodné vzťahy. Je skúseným britským a americkým novinárom: bol šéfredaktorom National Review, The National Interest, Policy Review a United Press International, redaktorom New York Post, redaktorom londýnskych Times a londýnskych Daily Telegraph. V súčasnosti rediguje časopis National Review, píše pre Chicago Sun-Times, a je členom Hudson Institute. Je nositeľom titulu Commander of the British Empire a zakladateľom New Atlantic Initiative. Žije striedavo vo Washingtone D. C. a v Decature v Alabame.


Prečítajte si prednášku John O’Sullivan: Values and Foreign Policy, ktorú nájdete v angličtine tu.


John O’Sullivan: Prezident, papež a premiérka. Vydavatelství IDEÁL, Praha, 2007.

Byly to tři manažeři středního významu a nikdo si nepředstavoval, že se někdo z nich dostane až na vrchol. Ronald Reagan byl na prezidenta už moc starý - a vždy příliš konzervativní. Margaret Thatcherová nebyla jen příliš konzervativní - byla to žena a nebyla na žádném seznamu budoucích vůdců konzervativní strany. A pomyšlení na polského papeže bylo skutečně absurdní, zvlášť když kardinál, o kterého šlo, byl zatvrzelý antikomunista a obránce katolické ortodoxie v době, kdy byli v církvi i po celém světě mnozí přesvědčeni, že budoucnost patří na sovětské straně a na západě sociálnímu liberalismu.

Jenže Ronald Reagan, Margaret Thatcherová i Karol Wojtyła (budoucí Jan Pavel II.) nejen vystoupili až na vrchol, ale všichni také přežili vražedné atentáty, pomohli k zázračnému mírnému osvobození východní Evropy od sovětského komunismu a znovu oživili své země i Západ. Byli jako majáky optimismu rozhrnující znechucenost a zoufalství, jež postihly Ameriku sedmdesátých let, stávkami zmítanou a ekonomicky skomírající Británii a katolickou církev, jíž otřásala sociální a sexuální revoluce.

photo/SUL02.JPGNa podujatí si bolo možné zakúpiť český preklad knihy Prezident, papež a premiérka, ktorý v týchto dňoch vychádza vo vydavateľstve Ideál. Knihu si môžete objednať i na stránkach Vydavatelství IDEÁL tu.


Prednáška bola organizovaná ako súčasť projektu „Podpora pre hodnotovo orientovanú slovenskú zahraničnú politiku,“ ktorý finančne podporil Open Society Institute (OSI).


Súvisiace výstupy:

2. november 2007

Konzervatívne listy: Roman Joch: Prezident, papež a premiérka - trojice, která změnila svět (Recenzia)

19. november 2007

.týždeň: Lukáš Krivošík a Jaroslav Daniška: Thatcherová bola výnimočná (Rozhovor s Johnom O´Sullivanom)

26. november 2007

Pravda: Andrej Matišák: Trest pre komunistov ešte len príde (Rozhovor s Johnom O´Sullivanom, formát .PDF)


John O'Sullivan discusses his newest book: "The President, the Pope, and the Prime Minister: Three Who Changed the World" (Part I)

John O'Sullivan discusses his newest book: "The President, the Pope, and the Prime Minister: Three Who Changed the World" (Part II)

    RSS Slovak | English

ÚVODNÁ STRÁNKA

ENGLISH

HĽADAJTE

KONTAKTUJTE NÁS

PODPORTE NÁS

OBJEDNAJTE SI

KNIŽNICA KI

AUDIO/VIDEO KI

BLOGY

FOTOGALÉRIA

NAŠI PARTNERI

ĽUDSKÉ PRÁVA

EUROÚSTAVA - ÚSTAVNÁ SŤAŽNOSŤ

REFORMA VZDELÁVANIA

Darujte nám online:
Ďakujeme!

KPKI

Reformná vláda

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

Templeton Freedom Award 2009

Akadémia Klasickej Ekonómie

Nové Školstvo - portál

Monitoring fondov EÚ

SFP

ECEG

ECEG

Táto webstránka bola vytvorená i vďaka finančnej podpore poskytnutej prostredníctvom Trustu pre občiansku spoločnosť v strednej a východnej Európe.

Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group.

KI @ Fecebook

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika
Bajkalská 29F
821 05  Bratislava

Tel.:  02 / 58 100 188
E-mail:  conservative@institute.sk
Web:  http://www.konzervativizmus.sk