Institute.SK  
INSTITUTE CONSERVATISM M.R.STEFANIK
VIDEO

Print
Konferencie, semináre, prednášky a diskusie
[15.05.2017, AUDIO/VIDEO KI]

25. apríl 2017

Prednáška CEQLS: Bart J. Wilson: Humanomics: morálna ekonomická veda

KI v spolupráci s partnermi organizoval ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Dňa 25. apríla 2017 v Bratislave prednášal Bart J. Wilson, profesor ekonómie a práva na Chapman University (USA). Pozrite si videozáznam z prednášky a nasledovnej diskusie.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


14. marec 2017

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2016

Porota Ceny Dominika Tatarku udelila dve ceny, Alexandrovi Baloghovi za knihu Ján Langoš. Strážca pamäti a Jánovi Štrasserovi za knihu František Mikloško. Rozhovory o dobe a ľuďoch.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


13. október 2016

Prednáška CEQLS: Jörg Guido Hülsmann: Finančné trhy a bohatstvo národov

KI v spolupráci s partnermi organizoval ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Dňa 13. októbra 2016 v Bratislave prednášal profesor ekonómie Jörg Guido Hülsmann pôsobiaci na Université d'Angers. Pozrite si videozáznam z prednášky a následnej diskusie.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


20. jún 2016

Prednáška CEQLS: Patrick Michaels: Vlažné otepľovanie | Nová klimatológia, ktorá všetko mení

KI v spolupráci s partnermi organizoval ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Dňa 20. júna 2016 v Bratislave prednášal Patrick Michaels, riaditeľ Centra pre vedecký výskum v Cato Institute (USA). Pozrite si videozáznam z prednášky a súvisiacu prezentáciu.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


14. marec 2016

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2015

V pondelok 14. marca 2016 bola v bratislavskom Pálffyho paláci slávnostne udelená Cena Dominika Tatarku za rok 2015. Porota Ceny Dominika Tatarku udelila cenu Irene Brežnej za knihu Nevďačná cudzinka.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


24. september 2015

Prednáška CEQLS: Philip Booth: Smrť demografiou. Ako zadlžené európske sociálne štáty skolabujú

KI organizoval dňa 24. septembra 2015 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol Philip Booth, programový riaditeľ Institute of Economic Affairs a profesor finančníctva, verejnej politiky a etiky na St. Mary’s University v Twickenhame.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


1. jún 2015

Prednáška CEQLS: Enrico Colombatto: Morálne základy ekonómie slobodného trhu

KI organizoval dňa 1. júna 2015 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol Enrico Colombatto, profesor ekonómie pôsobiaci na Univerzite v Turíne.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


23. marec 2015

Rozhovor na telo Štefana Hríba s Fedorom Gálom

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s Jánom Hacajom a týždenníkom .týždeň Vás pri príležitosti životného jubilea Fedora Gála organizovali podujatie "Rozhovor na telo Štefana Hríba s Fedorom Gálom".

Videozáznam z podujatia nájdete tu.


12. marec 2015

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2014

Vo štvrtok 12. marca 2015 bola v bratislavskom Pálffyho paláci slávnostne udelená Cena Dominika Tatarku za rok 2014. Porota Ceny Dominika Tatarku v rámci 21. ročníka udelila cenu Ľubomírovi Longauerovi za knihu Vyzliekanie z kroja.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


8. december 2014

Prednáška CEQLS: Milan Zelený: Nové globálne trendy: Deglobalizácia, relokalizácia, regionalizácia a decentralizácia

KI organizoval dňa 8. decembra 2014 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol Milan Zelený, profesor ekonómie a systémov riadenia na Fordham University v New Yorku a na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


22. september 2014

Prednáška CEQLS: Madsen Pirie: Trhy a morálka: prirodzené spojenectvo

KI organizoval dňa 22. septembra 2014 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol Madsen Pirie, prezident a spoluzakladateľ britského think tanku Adam Smith Institute.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


6. máj 2014

Krst knihy Dvadsaťpäť 2014 >< 1989 a debata s autormi

KI Vám dáva do pozornosti krst knihy Dvadsaťpäť 2014 >< 1989 Fedora Gála, Petra Zajaca a Mira Švolíka, ktorý sa konal dňa 6. mája 2014 v priestoroch kníhkupectva Arforum v Bratislave.

Videozáznam z krstu a debaty s autormi nájdete tu.


7. apríl 2014

Prednáška CEQLS: Michael C. Munger: Podnikateľské cnosti

KI organizoval dňa 7. apríla 2014 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol Michael C. Munger, profesor ekonómie a politológie pôsobiaci na Duke University (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


13. marec 2014

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2013

Vo štvrtok 13. marca 2014 bola v bratislavskom Pálffyho paláci slávnostne udelená Cena Dominika Tatarku za rok 2013. Porota Ceny Dominika Tatarku v rámci jubilejného 20. ročníka udelila cenu Martinovi Bútorovi, Grigorijovi Mesežnikovovi, Zore Bútorovej, Miroslavovi Kollárovi za knihu Odkiaľ a Kam a Mile Haugovej za knihy Tvrdé drevo detstva a Cetonia aurata.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


21. november 2013

Konzervatívny klub: Rozpočet pre rok 2014 a dlhová brzda

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň organizovali dňa 21. novembra 2013 v Bratislave ďalší konzervatívny klub. Na tému Rozpočet pre rok 2014 a dlhová brzda diskutovali Anton Marcinčin, Ivan Šramko, Radovan Ďurana a Peter Gonda. Moderoval Lukáš Krivošík.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


11. november 2013

Krst knihy Petra Gondu a panelová diskusia o eurozóne

TRIM Broker a KI v súvislosti s vydaním knihy Petra Gondu Eurozóna a alternatívy európskej ekonomickej integrácie organizovali panelovú diskusiu (Peter Gonda, Juraj Karpiš, Ján Oravec a Ronald Ižip) o eurozóne, ktorá sa konala dňa 11. novembra 2013 na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Moderoval Lukáš Krivošík.

Videozáznam z vystúpenia panelistov nájdete tu.


4. november 2013

Konzervatívny klub: Prezidentská debata

KI a týždenník .týždeň organizovali dňa 4. novembra 2013 v Pálffyho paláci na Zámockej ulici v Bratislave konzervatívny klub, v rámci ktorého prebehla Prezidentská debata medzi kandidátmi na funkciu prezidenta (Ján Čarnogurský, Andrej Kiska, Peter Osuský a Radoslav Procházka). Moderoval Štefan Hríb.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


21. október 2013

Konzervatívny klub: Solárna daň

Energie-portal.sk a Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika organizovali dňa 21. októbra 2013 v Pálffyho paláci v Bratislave diskusiu na tému Solárna daň.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


27. september 2013

Špeciálna prednáška CEQLS:
Anthony de Jasay: Job Protection and Job Destruction

KI s podporou Nadácie Tatra banky organizoval dňa 27. septembra 2013 v Bratislave na pôde Vysokej školy manažmentu špeciálnu prednášku CEQLS. Našim hosťom bol nezávislý ekonóm a filozof Anthony de Jasay.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


26. september 2013

Prednáška CEQLS: Anthony de Jasay: Rovnostárstvo ako politické náboženstvo

KI s podporou Nadácie Tatra banky a v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali dňa 26. septembra 2013 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol nezávislý ekonóm a filozof Anthony de Jasay.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


7. jún 2013

Free Market Road Show 2013

KI a INESS v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali medzinárodnú konferenciu v rámci Free Market Road Show 2013 na tému Šetriť alebo nešetriť: Zachránia Európu len úsporné opatrenia?, ktorá sa konala v Bratislave.

Videozáznamy vystúpení jednotlivých rečníkov nájdete tu.


13. máj 2013

Prednáška CEQLS: George Selgin: Privatizácia peňazí

KI s podporou Nadácie Tatra banky a v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali dňa 13. mája 2013 v Bratislave a dňa 14. mája 2013 v Košiciach ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol George Selgin, profesor ekonómie na University of Georgia (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


18. apríl 2013

Konzervatívny klub: Margaret Thatcher

KI organizoval dňa 18. apríla 2013 v Pálffyho paláci v Bratislave ďalší zo série diskusných konzervatívnych klubov. Tentoraz na počesť Margaret Thatcher.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


13. marec 2013

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2012

V stredu 13. marca 2013 bola v bratislavskom Pálffyho paláci slávnostne udelená Cena Dominika Tatarku za rok 2012. Porota Ceny Dominika Tatarku v rámci 19. ročníka udelila cenu Olegovi Pastierovi za knihu Za ozvenou tichých hlasov II (Päť scenárov, päť koláží).

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


12. marec 2013

Prednáška CEQLS: Richard M. Ebeling: Kríza politiky štátnych zásahov

KI s podporou Nadácie Tatra banky a v spolupráci s ďalšími partnermi organizoval dňa 11. marca 2013 v Banske Bystrici a dňa 12. marca 2013 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Richard M. Ebeling, profesor ekonómie na Northwood University (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


19. december 2012

Vianočný večer pre Zuzany (diskusia)

Filmárka Zuzka Piussi, novinárka Zuzka Petková, Biela Vrana Zuzka Melicherčíková a dcéra Bielej Vrany sudkyne Laukovej, právnička Zuzka Lauková – Zuzany, ktoré sa postavili za správnu vec a namiesto ochrany zakúsili hnev justičných orgánov. Pozrite si diskusiu, ktorá prebehla dňa 19. decembra 2012 v KC Dunaj v Bratislave v rámci Vianočného večera pre Zuzany.

Videozáznam z diskusie a ďalšie súvisiace informácie o príbehu Zuzán nájdete tu.


19. november 2012

Prednáška CEQLS: Hardy Bouillon: Prečo sociálna spravodlivosť nie je spravodlivá

KI s podporou New Direction – The Foundation for European Reform a v spolupráci s ďalšími partnermi organizoval dňa 19. novembra 2012 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Hardy Bouillon, profesor filozofie na Universität Trier a profesor filozofie a ekonómie na SMC University, Viedeň.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


18. október 2012

TREND Business Brunch: Audit verejnej správy

Týždenník TREND organizoval dňa 18. októbra 2012 v Bratislave v Kempinski Hotel River Park Bratislava Business Brunch na tému Audit verejnej správy. Jedným z panelistov bol i analytik KI Dušan Sloboda.

Videozáznam z Business Brunch nájdete tu.


4. október 2012

Alvin Rabushka a Globálne fórum o rovnej dani

Nadácia F. A. Hayeka Bratislava v spolupráci s Friedrich Naumann Stiftung a v partnerstve s KI organizovala v dňoch 4. - 5. októbra 2012 v Bratislave medzinárodnú odbornú konferenciu Globálne fórum o rovnej dani. Hlavným rečníkom bol Alvin Rabushka z Hoover Institution na Stanford University (USA).

Videozáznam z vystúpenia Alvina Rabushku nájdete tu.


18. september 2012

Špeciálna prednáška: Alejandro A. Chafuen: Kresťanské korene slobodnej spoločnosti

KI s podporou Nadácie Tatra banky a v spolupráci s ďalšími partnermi organizoval dňa 18. septembra 2012 v Ivanke pri Dunaji špeciálnu prednášku v rámci cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom bol Alejandro A. Chafuen, prezident Atlas Economic Research Foundation (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


17. september 2012

Prednáška CEQLS: Alejandro A. Chafuen:
Ekonomická sloboda a korupcia

KI s podporou Nadácie Tatra banky a v spolupráci s ďalšími partnermi organizoval dňa 17. septembra 2012 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Alejandro A. Chafuen, prezident Atlas Economic Research Foundation (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


11. jún 2012

Prednáška CEQLS: Roland Vaubel: Prečo by Európa nemala byť centralizovaná

KI s podporou Nadácie Tatra banky a v spolupráci s ďalšími partnermi organizoval dňa 11. júna 2012 v Bratislave a dňa 12. júna 2012 v Banskej Bystrici ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Roland Vaubel, profesor ekonómie na Universität Mannheim (Nemecko).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


4. jún 2012

Reformné fórum:
Súboj s deficitom: dane vs. úspory

KI organizoval dňa 4. júna 2012 v Bratislave diskusiu v rámci cyklu Reformné fórum na tému Súboj s deficitom: dane vs. úspory. Našimi hosťami boli Daniel Hannan, Dušan Chrenek, Jozef Kollár, Igor Vida, Jozef Špirko, Ronald Ižip, Vladimír Dvořáček, Radovan Ďurana a Peter Gonda.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


22. máj 2012

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2011

V utorok 22. mája 2012 bola v bratislavskom Pálffyho paláci slávnostne udelená Cena Dominika Tatarku za rok 2011. Porota Ceny Dominika Tatarku v rámci 18. ročníka udelila cenu Monogramistovi T. D, výtvarníkovi Deziderovi Tóthovi za knihu Nie som autor, som metafora.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


27. apríl 2012

Free Market Road Show 2012

KI a INESS v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali medzinárodnú konferenciu v rámci Free Market Road Show 2012 na tému Európa na ceste do nevoľníctva?, ktorá sa konala v Bratislave.

Videozáznamy vystúpení jednotlivých rečníkov nájdete tu.


12. marec 2012

Prednáška CEQLS: David Schmidtz: Tragédia spoločnej pastviny. O ekológii a ekonómii

KI s podporou Nadácie Tatra banky a v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali dňa 12. marca 2012 v Bratislave a dňa 13. marca 2012 v Žiline ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom David Schmidtz, profesor filozofie a ekonómie na University of Arizona.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


30. január 2012

Tlačová konferencia: Iniciatíva za slobodnú a prosperujúcu Európu

KI, Pastor bonus, Inštitút Leva XIII., Nadácia F.A. Hayeka a spolupracujúci jednotlivci prezentovali dňa 30. januára 2012 v Bratislave európsku Iniciatívu za slobodnú a prosperujúcu Európu (ISPE) / Initiative for a Free and Prospering Europe (IFPE). Iniciatíva prezentuje spoločný hlas na obranu slobody a prosperity v Európe.

Videozáznam z tlačovej konferencie nájdete tu.


12. december 2011

Prednáška CEQLS: Shane Frith: Prečo zlyhávajú štátne zdravotné systémy

KI s podporou Penta Investments a Nadácie Tatra banky v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali dňa 12. decembra 2011 v Bratislave ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Shane Frith, riaditeľ New Direction - The Foundation for European Reform.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


6. december 2011

Konzervatívny klub: Čo prináša predvolebný rozpočet?

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň organizovali v Bratislave diskusný konzervatívny klub na tému Čo prináša predvolebný rozpočet? Našimi hosťami boli Vladimír Vaňo, hlavný analytik VOLKSBANK Slovensko, Ján Tóth, hlavný ekonóm a riaditeľ Inštitútu finančnej politiky Ministerstva financií SR, Rudolf Požgay, predseda SAKS a Peter Gonda, riaditeľ Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika. Moderoval Lukáš Krivošík, redaktor týždenníka .týždeň.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


2. december 2011

Konferencia: Budúcnosť peňazí

Nadácia F. A. Hayeka s podporou hlavného partnera Friedrich-Naumann-Stiftung a v partnerstve s Konzervatívnym inštitútom M. R. Štefánika organizovali dňa 2. decembra 2011 v Bratislave medzinárodnú konferenciu Budúcnosť peňazí.

Videozáznam z prednášok nájdete tu.


1. december 2011

Prednášky Detleva Schlichtera a Jamesa Turka o budúcnosti peňazí

Nadácia F. A. Hayeka s podporou hlavného partnera Friedrich-Naumann-Stiftung a v partnerstve s Konzervatívnym inštitútom M. R. Štefánika organizovali dňa 1. decembra 2011 v Bratislave prednášky Detleva Schlichtera a Jamesa Turka o budúcnosti peňazí.

Videozáznam z prednášok nájdete tu.


16. november 2011

Konzervatívny klub: Význam hodnôt Novembra v dnešnej spoločnosti

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň organizovali v Bratislave diskusný konzervatívny klub na tému Význam hodnôt Novembra v dnešnej spoločnosti. Našimi hosťami boli Peter Zajac, poslanec NR SR (OKS), spoluzakladateľ VPN, Ľuba Lesná, investigatívna novinárka a publicistka, Jozef Dančo, ekonóm a minister financií SR v rokoch 1991-1992 a Ján Piroščák, spolumajiteľ IT firmy. Moderoval Martin Mojžiš, redaktor týždenníka .týždeň.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


12. október 2011

Konzervatívny klub: Rozpočtová zodpovednosť

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň organizovali v Bratislave diskusný konzervatívny klub na tému Rozpočtová zodpovednosť. Našimi hosťami boli Ľudovít Ódor, poradca predsedníčky vlády a ministra financií, Peter Goliaš, riaditeľ INEKO, Radovan Ďurana, analytik INESS a Peter Gonda, riaditeľ KI. Moderoval Lukáš Krivošík, redaktor týždenníka .týždeň.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


10. október 2011

Prezentácia knihy: Kao Č’-šeng: Za Čínu spravedlivější

KI v spolupráci so Slovenskou asociáciou Falun Gong, Človekom v ohrození a Inštitútom pre verejné otázky organizovali prezentáciu knihy Kao Č’-šeng: Za Čínu spravedlivější, ktorá sa konala v Bratislave dňa 10. októbra 2011.

Videozáznam z prezentácie knihy nájdete tu.


26. september 2011

Prednáška CEQLS: Robert P. Murphy: Peniaze a bankovníctvo: štát vs. trh

KI s podporou Penta Investments a Nadácie Tatra banky v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali dňa 26. septembra 2011 v Bratislave a dňa 27. septembra 2011 v Banskej Bystrici ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Robert P. Murphy, ktorý pôsobí ako spolupracovník Ludwig von Mises Institute (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


19. september 2011

Reformné fórum: Euroval a budúcnosť eurozóny

KI organizoval dňa 19. septembra 2011 v Bratislave diskusiu v rámci cyklu Reformné fórum na tému Euroval a budúcnosť eurozóny. Našimi hosťami boli Richard Sulík, Ivan Mikloš, Ivan Šramko, Ronald Ižip, Juraj Karpiš a Peter Gonda.

Videozáznam z reformného fóra nájdete tu.


15. jún 2011

Konzervatívny klub: Ako zmeniť Zákonník práce?

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň organizovali v Bratislave diskusný konzervatívny klub na tému Ako zmeniť Zákonník práce? Našimi hosťami boli Xaver Gubaš, hlavný poradca ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, Ondrej Dostál, poslanec NR SR (OKS), Luboš Sirota, člen prezídia RÚZ, Miroslav Gazdík, prezident KOZ SR a Peter Gonda, riaditeľ KI. Moderoval Lukáš Krivošík, redaktor týždenníka .týždeň.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


13. jún 2011

Prednáška CEQLS: Philipp Bagus: Tragédia eura

KI s podporou Penta Investments a Nadácie Tatra banky v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali dňa 13. júna 2011 v Bratislave a dňa 14. júna 2011 v Žiline ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Philipp Bagus, ktorý pôsobí ako profesor ekonómie na Univerzite kráľa Juana Carlosa v Madride.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


13. máj 2011

Free Market Road Show 2011

KI v spolupráci s ďalšími partnermi organizoval medzinárodnú konferenciu v rámci Free Market Road Show 2011 na tému Budúcnosť Európy, ktorá sa konala v Bratislave.

Videozáznamy vystúpení jednotlivých rečníkov nájdete tu.


20. apríl 2011

Konzervatívny klub: Ako reformovať dane a odvody?

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň organizovali v Bratislave diskusný konzervatívny klub na tému Ako reformovať dane a odvody?

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


28. marec 2011

Prednáška CEQLS: Peter J. Boettke: Prečo sú niektoré národy bohaté a iné chudobné?

KI s podporou Penta Investments a Nadácie Tatra banky v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali dňa 28. marca 2011 v Bratislave a dňa 30. marca 2011 v Košiciach ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz bol našim hosťom Peter J. Boettke, ktorý pôsobí ako profesor ekonómie na George Mason University (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


14. marec 2011

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2010

V pondelok 14. marca 2011 bola v bratislavskom Pálffyho paláci slávnostne udelená Cena Dominika Tatarku za rok 2010. Porota Ceny Dominika Tatarku v rámci 17. ročníka udelila cenu Ive Mojžišovej a jej knihe Giacomettiho smiech?

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


14. február 2011

Konzervatívny klub: Odkaz Ronalda Reagana

KI v spolupráci s Občanským institutem a týždenníkom .týždeň organizovali v Bratislave diskusný konzervatívny klub na tému Odkaz Ronalda Reagana.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


13. január 2011

Prednáška CEQLS: Steven Horwitz: Kapitalizmus a rodina

KI s podporou Penta Investments a Nadácie Tatra banky v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Našim hosťom Steven Horwitz, ktorý pôsobí ako profesor ekonómie na St. Lawrence University (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


29. november 2010

Konferencia: Možnosti a limity hodnotovo orientovanej zahraničnej politiky

KI organizoval v Bratislave dňa 29. novembra 2010 konferenciu, v rámci ktorej sa diskutovalo v dvoch paneloch o možnostiach a limitoch hodnotovo orientovanej zahraničnej politiky.

Videozáznam z konferencie nájdete tu.


24. november 2010

Konzervatívny klub: Aký je a čo prináša prvý rozpočet Radičovej vlády?

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň organizoval diskusný konzervatívny klub na tému návrh rozpočtu verejnej správy na roky 2011 až 2013.

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


20. september 2010

Prednáška CEQLS: Tim Evans: Význam klasickej liberálnej politickej ekonómie pre súčasnosť a ekonomické reformy

KI s podporou Penta Investments v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz sme privítali Tima Evansa, ktorý pôsobí ako výkonný riaditeľ Cobden Centre, vedúci poradcov v Adam Smith Institute, predseda Economic Policy Centre a prezident Libertarian Alliance.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


9. júl 2010

Diskusia: Prečo nás trápia povodne?

Pozrite si videozáznam diskusie s Radovanom Kazdom a Jurajom Lukáčom, ktorá sa konala dňa 9. júla 2010 na festivale Pohoda.

Videozáznam z diskusie nájdete tu.


18. máj 2010

Prednáška CEQLS: Charles Murray: Kolaps sociálneho štátu a európskeho sociálneho modelu

KI s podporou Penta Investments v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz sme privítali Charlesa Murrayho, akademického pracovníka American Enterprise Institute (USA).

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


18. máj 2010

Free Market Road Show 2010

CEBSI a KI v partnerstve s NFAH a s podporou ďalších partnerov organizovali v Bratislave dňa 18. mája 2010 medzinárodnú konferenciu v rámci Free Market Road Show 2010 s podtitulom Už stačilo: konsolidácia verejného rozpočtu je prioritou.

Videozáznamy vystúpení jednotlivých rečníkov nájdete tu.


30. marec 2010

Večer .týždňa: Emisná krádež Interblue

Týždenník .týždeň organizoval v divadle GUnaGU v Bratislave diskusiu, ktorej sa zúčastnili Rado Baťo, redaktor denníka SME, Ivan Štulajter, redaktor denníka SME a Radovan Kazda, analytik KI. Moderoval František Šebej, redaktor týždenníka .týždeň.

Videozáznam z diskusie nájdete tu.


23. marec 2010

Prednáška: Richard A. Epstein: Classical Liberal Perspective on Intellectual Property

KI v spolupráci s ďalšími partnermi organizoval na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave prednášku Richarda A. Epsteina, profesora práva na The University of Chicago.

Videozáznam z prednášky nájdete tu.


22. marec 2010

Prednáška CEQLS: Richard A. Epstein: Ekonomické a právne základy slobodnej spoločnosti

KI s podporou Penta Investments v spolupráci s ďalšími partnermi organizovali ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS. Tentoraz sme privítali profesora práva Richarda A. Epsteina pôsobiaceho na The University of Chicago (USA).

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z prednášky nájdete tu.


15. marec 2010

Slávnostné udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2009

V pondelok 15. marca 2010 bola v bratislavskom Pálffyho paláci slávnostne udelená Cena Dominika Tatarku za rok 2009. Porota Ceny Dominika Tatarku a Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika udelili tento rok Cenu Jurajovi Mojžišovi za knihu Voľným okom II...

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo slávnostného udeľovania CDT nájdete tu.


8. marec 2010

Konzervatívny klub: T. G. Masaryk a Slovensko

KI organizoval v Bratislave ďalší diskusný konzervatívny klub, tentoraz na tému T. G. Masaryk a Slovensko, a to pri príležitosti 160. výročia od narodenia prvého prezidenta Československej republiky...

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z konzervatívneho klubu nájdete tu.


25. február 2010

Sviečka pred kubánskou ambasádou na znak úcty k Orlandovi Z. Tamayovi

Dňa 25. februára 2010 sa pred kubánskou ambasádou v Bratislave konalo zhromaždenie, na ktorom sme si zapálením sviečky uctili pamiatku zosnulého kubánskeho disidenta Orlanda Zapata Tamaya...

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo spomienky nájdete tu.


3. február 2010

Nominácia čínskeho disidenta Liu Siao-poa na Nobelovu cenu mieru (Tlačová konferencia)

Päťdesiatjeden poslancov a poslankýň Národnej rady SR, ako aj vyše tridsať osobností spoločenského, kultúrneho, vedeckého a občianskeho života sa spoločne podpísali pod slovenskú nomináciu čínskeho disidenta Liu Siao-poa na Nobelovu cenu mieru...

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy zo spomienky nájdete tu.


9. december 2009

Ivan Kuhn: Názory slovenských občanov na podporu demokracie a občianskych slobôd v zahraničí (Tlačová konferencia KI)

KI dňa 9. decembra 2009 prezentoval výsledky aktuálneho prieskumu verejnej mienky zameraného na názory občanov Slovenskej republiky na slovenskú zahraničnú politiku a podporu demokratizácie vo svete...

Videozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


30. november 2009

Ivan Kuhn: Ministerstvá obstarali predražené webstránky za milióny korún (Tlačová konferencia KI)

Výsledky monitoringu KI ukázali, že rozdiely v cenách, za aké jednotlivé riadiace orgány obstarali webstránky pre operačné programy, sú priepastné. Rozdiel medzi najdrahšou a najlacnejšou webstránkou je až 2 214 500 Sk (73 508 eur).

Videozáznam, audiozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


26. november 2009

Konzervatívny klub: Reforma školstva bez učebníc?

KI organizoval v Bratislave dňa 26. novembra 2009 ďalší diskusný konzervatívny klub. Hosťami Zuzany Humajovej, ktorá diskusiu uviedla a moderovala, boli Anna Chlupíková, David Králik, Veronika Adamčíková, Gréta Korpádiová a Martin Mojžiš.

Videozáznam, audiozáznam a prezentácie z konzervatívneho klubu nájdete tu.


23. november 2009

Prednáška CEQLS: Gene Smiley: Veľká depresia a súčasná ekonomická kríza: podobnosti a rozdiely

KI v spolupráci so SKOI s podporou Penta Investments organizoval ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS - dňa 23. novembra 2009 v Bratislave prednášal Gene Smiley, emeritný profesor ekonómie, Marquette University, Milwaukee.

Videozáznam a audiozáznam z prednášky nájdete tu.


4. november 2009

Festival Jeden svet 09: Diskusia: 20 rokov slobody

Dňa 4. novembra 2009 sa v rámci medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet v Bratislave konala diskusia na tému 20 rokov slobody. Jej hosťami boli Fedor Gál, Martin Bútora a riaditeľ KI Ondrej Dostál.

Videozáznam z diskusie nájdete tu.


3. november 2009

Odovzdávanie Ceny Človeka v ohrození Ondrejovi Dostálovi

Dňa 3. novembra 2009 ocenila Správna rada občianskeho združenia Človek v ohrození občianskeho aktivistu a riaditeľa Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika Ondreja Dostála cenou, ktorú každoročne udeľuje za pomoc krízovým oblastiam sveta.

Videozáznam z udeľovania ceny nájdete tu.


27. október 2009

Premietanie filmu I.O.U.S.A. a diskusia s ekonómami

KI organizoval dňa 27. októbra 2009 premietanie dokumentárneho filmu I.O.U.S.A. o príčinách a dôsledkoch finančnej krízy a verejného dlhu. Projekcia filmu bola spojená s následnou diskusiou s ekonómami Vladimírom Vaňom a Jurajom Karpišom o danej problematike. Moderoval Peter Gonda.

Videozáznam z diskusie nájdete tu.


22. október 2009

Konzervatívny klub: Aká je budúcnosť waldorfských škôl na Slovensku? Pohľad do zákulisia experimentálneho overovania alternatívneho vzdelávania

KI organizoval dňa 22. októbra 2009 v Pálffyho paláci v Bratislave ďalší diskusný konzervatívny klub.

Videozáznam z konzervatívneho klubu nájdete tu.


1. október 2009

60 rokov komunistickej Číny, 60 miliónov obetí, 60 sviečok v Bratislave

Slovenská asociácia Falun Gong a Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika si pripomenuli viac ako 60 miliónov obetí čínskeho komunistického režimu zapálením 60 sviečok pred čínskym veľvyslanectvom v Bratislave na Jančovej ulici. V tento deň sa v neďalekom vládnom hoteli Bôrik konala recepcia čínskeho veľvyslanectva pri príležitosti "oslavy" 60 rokov komunistickej Číny.

Videozáznam nájdete tu.


28. september 2009

Prednáška CEQLS: Jesús Huerta de Soto: Finančná kríza a ekonomická recesia

KI v spolupráci so SKOI s podporou Penta Investments organizoval ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS - dňa 28. septembra 2009 v Bratislave prednášal Jesús Huerta de Soto, profesor ekonómie pôsobiaci na Univerzite kráľa Juana Carlosa v Madride.

Videozáznam a audiozáznam z prednášky nájdete tu.


9. september 2009

Protest za ľudské práva (nielen) v Číne

Pozrite si videozáznam z vystúpení zástupcov mimovládnych organizácií na náhradnom zhromaždení za protizákonne zakázané zhromaždenie na Hodžovom námestí v Bratislave.

Videozáznam z vystúpení a súvisiace informácie nájdete tu.


18. jún 2009

Protest za ľudské práva v Číne

Pozrite si videozáznam a prečítajte popis diania a neadekvátneho konania polície na Hodžovom námestí dňa 18. júna 2009 počas protestov za ľudské práva v Číne.

Videozáznam s popisom diania nájdete tu.


15. jún 2009

Konferencia: Transparentnosť a efektívnosť využívania fondov EÚ na Slovensku

KI s podporou Trustu pre občiansku spoločnosť v strednej a východnej Európe organizoval dňa 15. júna 2009 v Bratislave konferenciu, na ktorej vystúpili s príspevkami Zuzana Wienk, Aliancia Fair-Play, Ivan Kuhn, Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika, Pavel Nechala, TIS, Ctibor Košťál, SGI, Roman Havlíček, CEPA, Martin Plesch, EUREA, Vladimír Šárnik, EUREA, Radovan Ďurana, INESS a Dušan Sloboda, Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika.

Videozáznam a audiozáznam z konferencie, ako i prezentácie nájdete tu.


4. jún 2009

Spomienka na obete krvavého potlačenia nepokojov z námestia Tien-an-men

Človek v ohrození v spolupráci s KI a ďalšími organizáciami organizovali spomienkové podujatie pri príležitosti 20. výročia masakru na námestí Tien-an-men v Pekingu, ktoré sa konalo pred čínskou ambasádou v Bratislave.

Audiozáznam príhovorov zo spomienkového podujatia nájdete tu.


2. jún 2009

Konzervatívny klub: Finančná kríza a Slovensko: Pomôžu balíčky proti kríze?

KI organizoval v poradí 30. konzervatívny klub, v rámci ktorého tentoraz na danú tému diskutovali: František Palko, Peter Gonda, Ján Marušinec a Juraj Karpiš. Moderoval Martin Hanus.

Výstupy z diskusie, vrátane prezentácií a videozáznamu príspevkov, nájdete tu.


15. máj 2009

Finančná kríza: Zlyhanie štátu alebo trhu?

CEBSI a NFAH v partnerstve s KI organizovali dňa 15. mája 2009 v Bratislave medzinárodnú konferenciu v rámci Free Market Road Show.

Videozáznamy vystúpení jednotlivých rečníkov nájdete tu.


14. máj 2009

Prednáška CEQLS: Samuel Gregg: Finančná kríza: vládne zásahy a zlyhanie morálky

KI v spolupráci so SKOI s podporou Penta Investments organizoval ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS - dňa 14. mája 2009 v Bratislave prednášal Samuel Gregg, riaditeľ výskumu v Acton Institute (USA).

Videozáznam a audiozáznam z prednášky nájdete tu.


14. apríl 2009

Dušan Sloboda a Ivan Kuhn: MVRR SR s ministrom Janušekom je lídrom v zatajovaní informácií o procese prerozdeľovania eurofondov (Tlačová konferencia KI)

Videozáznam, audiozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


3. apríl 2009

Vyhlásenie výsledkov súťaže Študentská esej 2008 a diskusia k filmu krátká_dlouhá_cesta_

Videozáznam z vyhodnotenia súťaže ako i z diskusie s Fedorom Gálom, Martinom Hanzlíčkom a Richardom Krivdom nájdete tu.


2. apríl 2009

Odpady a samospráva 2009

KI organizoval II. ročník kongresu Alternatívy rozvoja odpadového hospodárstva v SR /Odpady a samospráva/, ktorý sa uskutočnil dňa 2. apríla 2009 vo Veľkej Dvorane KDAH v Ružomberku.

Videozáznam príspevkov, ktoré odzneli na II. ročníku kongresu Alternatívy rozvoja odpadového hospodárstva v SR nájdete tu.


24. marec 2009

Ondrej Dostál: Postavenie verejných činiteľov nezabezpečí učiteľom reálne lepšiu ochranu (Tlačová konferencia KI)

Videozáznam, audiozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


24. marec 2009

Zuzana Humajová: Nový zákon o učiteľoch – danajský dar ministra Mikolaja ku Dňu učiteľov (Tlačová konferencia KI)

Videozáznam, audiozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


13. marec 2009

Udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2008

Videozáznam z udeľovania Ceny Dominika Tatarku za rok 2008 si môžete pozrieť tu.


11. marec 2009

Dušan Sloboda: Minister Janušek odmieta zverejniť informácie o čerpaní eurofondov (Tlačová konferencia KI)

Videozáznam, audiozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


11. marec 2009

Ivan Kuhn: Ministerstvá na logách prehajdákali 7,8 milióna korún (Tlačová konferencia KI)

Videozáznam, audiozáznam a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


11. marec 2009

Seminár: Budúcnosť Európy

Občanský institut v spolupráci s KI organizoval dňa 11. marca 2009 v Bratislave seminár, na ktorom s príspevkami vystúpili Roman Joch, Peter Osuský, František Šebej, Vladimír Palko a Matyáš Zrno.

Videozáznam a audiozáznam príspevkov zo seminára nájdete tu.


25. február 2009

Peter Zajac, Samuel Abrahám, Eugen Gindl, Egon Gál a František Novosád:
Diskusia BIH: Intelektuáli a médiá /Ešte raz po rokoch/

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z diskusie BIH si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


19. január 2009

Konzervatívny klub: Zaslúži si Gustáv Husák pamätnú tabuľu?

KI organizoval v poradí 29. konzervatívny klub, v rámci ktorého tentoraz na danú tému diskutovali: Ján Čarnogurský, Eduard Chmelár, Ondrej Dostál, Ivan Kamenec a Matej Medvecký. Moderoval Štefan Hríb.

Audiozáznam úvodných vstupov diskutujúcich hostí nájdete tu a audiozáznam z diskusie nájdete tu. Viac informácií o diskusii nájdete tu.


10. december 2008

Prednáška CEQLS: Marcel Guarnizo: Ekonómia, filozofia a základy demokracie

KI v spolupráci so SKOI s podporou Nadácie Penta organizoval ďalšiu z cyklu prednášok CEQLS - dňa 10. decembra 2008 v Bratislave prednášal Marcel Guarnizo, predseda Educational Initiative for Central and Eastern Europe.

Videozáznam a audiozáznam z prednášky nájdete tu.


9. december 2008

Žijeme v spoločnej krajine

KI v spolupráci s týždenníkom .týždeň a kníhkupectvom Artfórum organizoval sériu podujatí, ktoré sa konali v Bratislave dňa 9. decembra 2008 v predvečer Dňa ľudských práv. Na podujatí okrem iných vystúpili: Peter Zajac, Jozef Hašto, Gabriela Smolíková, László Szigeti, Zora Bútorová, Tomáš Janovic a Zuzana Čaputová. Moderoval Juraj Kušnierik.

Audiozáznam príspevkov nájdete osobitne pri každom z vystupujúcich tu.


9. december 2008

Ivan Kuhn: Názory občanov na podporu demokracie a občianskych slobôd v zahraničí (Tlačová konferencia KI)

Audiozáznam tlačovej konferencie nájdete audio/2008_12_09_I/01_Kuhn.asftu a ďalšie súvisiace výstupy z tlačovej konferencie nájdete tu.


4. december 2008

Diskusia: Nezávislosť - Solidarita - Sloboda

Veľvyslanectvo Poľskej republiky v Bratislave v spolupráci s KI organizovalo diskusiu, v rámci ktorej vystúpili s príspevkami: Ján Čarnogurský; Milan Zemko; Tomáš Zálešák; Łukasz Adamski a Radosław Zenderowski. Moderoval Jaroslav Daniška.

Audiozáznam príspevkov nájdete osobitne pri každom z vystupujúcich tu.


2. december 2008

Diskusné fórum: Verejné financie v podmienkach svetovej finančnej krízy

Na diskusnom fóre s príspevkami vystúpili: Zdenko Krajčír, riaditeľ Inštitútu finančnej politiky, Ministerstvo financií Slovenskej republiky; Ján Tóth, predseda Klubu ekonomických analytikov a hlavný ekonóm ING Bank Slovensko; Peter Gonda, ekonóm Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika a Radova/imagen Ďurana, analytik INESS

Videozáznam a audiozáznam príspevkov nájdete osobitne pri každom z vystupujúcich tu.


28. október 2008

Konferencia: Budúcnosť Európskej únie – pohľad zo Strednej Európy

Na konferencii s príspevkami vystúpili: Maciej Ruczaj, Ondrej Dostál, Petr Mach, Lukáš Petřík, Róbert Ondrejcsák, Mateusz Gniazdowski, Anna Záborská, Paweł Szałamacha, Alexander Tomský a Tomáš Zálešák.

Videozáznam a audiozáznam príspevkov nájdete osobitne pri každom z vystupujúcich tu.


10. október 2008

Konzervatívny klub: Finančná kríza: zlyhanie kapitalizmu?

Na konzervatívnom klube s príspevkami vystúpili Juraj Sipko (poradca guvernéra Národnej banky Slovenska), Juraj Barta (hlavný ekonóm Slovenskej sporiteľne) a Juraj Karpiš (analytik INESS). Moderoval Peter Gonda (ekonóm Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika).

Audiozáznam príspevkov nájdete tu alebo osobitne pri každom z vystupujúcich tu.


24. september 2008

Konferencia: Základné školy v reformnom procese

Na konferencii s príspevkami vystúpili Zuzana Humajová, Peter Zajac, Martin Mojžiš, Marián Timoracký, Branislav Pupala, Anna Chlupíková a Jarmila Maliariková.

Audiozáznam príspevkov nájdete tu alebo osobitne pri každom z vystupujúcich tu.


11. september 2008

Prednáška CEQLS:
José Piñera: Súkromné vs. verejné dôchodkové systémy

Vypočujte si audiozáznam z tlačovej konferencie José Piñeru a jeho prednášky na tému Súkromné vs. verejné dôchodkové systémy, ktorá sa v rámci cyklu CEQLS konala dňa 11. septembra 2008 v Bratislave:

V prípade, že si chcete stiahnuť audiozáznam vo formáte .MP3, túto možnosť nájdete tu.


17. jún 2008

Konferencia: Hodnotová orientácia zahraničnej politiky SR

Vypočujte si príspevky, ktoré odzneli na konferencii Hodnotová orientácia zahraničnej politiky SR, ktorú KI organizoval dňa 17. júna 2008 v Bratislave:

V prípade, že si chcete stiahnuť príspevky vo formáte .MP3, túto možnosť nájdete tu.


12. jún 2008

Prednáška CEQLS: Victoria Curzon-Price: Zvládanie rôznorodosti a konkurencia vo Švajčiarsku: príklad pre Európu?

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam prednášky nájdete na stránkach infoNET.tv tu.
/Ospravedlňte zníženú kvalitu zvukovej stopy - Úvod a prvá časť prednášky je v angličtine so simultánnym prekladom do slovenčiny, druhá a tretia časť prednášky je len v angličtine/


17. marec 2008

Prednáška CEQLS: Pierre Garello: Tretia cesta ako slepá ulička: francúzska skúsenosť

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z prednášky si môžete pozrieť na infoNET.tv tu:
1. Úvod prednášky,
2. Prednáška,
3. Diskusia.


14. marec 2008

Udeľovanie Ceny Dominika Tatarku za rok 2007

Videozostrih z udeľovania Ceny Dominika Tatarku za rok 2007, ktorej nositeľmi sa stali Milan Lasica a Jozef Jablonický, si môžete pozrieť tu.


10. december 2007

Ľudské práva tu a terazinfoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam zo stretnutia, ktoré pri príležitosti Dňa ľudských práv organizoval KI, si môžete pozrieť na infoNET.tv (1. časť tu), (2. časť tu), (3. časť tu) a (4. časť tu).

SME.skVybrané videá zo stretnutia si môžete pozrieť taktiež i v archíve TV SME:


Fedor Gál: Robert Fico je mladší klon Vladimíra Mečiara (Video)
Malinová tvrdí, že sa porušujú jej práva, chce očistiť svoje meno (Video)


4. december 2007

Ivan Kuhn: Názory občanov na slovenskú zahraničnú politiku (Tlačová konferencia KI)

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z tlačovej konferencie KI si môžete pozrieť na infoNET.tv tu (1. časť) a tu (2. časť).


16. november 2007

Obnovme étos Novembra 89SME.skVideozáznamy zo stretnutia, ktoré pri príležitosti 18. výročia Novembra 1989 organizoval KI, si môžete pozrieť v archíve TV SME:
Étos novembra 1: Tomáš Janovic (Video)
Étos novembra 2: Tomáš Zálešák: Bola revolúcia naozaj revolúciou? Sme spoľahlivým spojencom našich spojencov? (Video)
Étos novembra 3: Tom Nicholson o slovenských médiách (Video)
Étos novembra 4: Živé kvety (Video)


25. október 2007

Diskusia Pod lampou: Globálne otepľovanie

Jedným z hostí Štefana Hríba a Juraja Kušnierika bol i Radovan Kazda, analytik KI.Videozáznam z diskusie Pod lampou si môžete pozrieť na stránkach týždenníka .týždeň tu.


10. september 2007

Zuzana Humajová: Dve tváre nového školského zákona (Tlačová konferencia KI)

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z tlačovej konferencie KI si môžete pozrieť na infoNET.tv tu (1. časť) a tu (2. časť).


23. máj 2007

Peter Gonda a Michal Polák:
Diskusia BIH: Sociálny štát a trh

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z diskusie BIH si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


3. máj 2007

Diskusia Pod lampou: Slováci a Maďari

Hosťami Štefana Hríba a Juraja Kušnierika boli:

Béla Bugár, bývalý predseda SMK,
Péter Hunčík, psychiater,
František Mikloško, poslanec NR SR za KDH,
Peter Zajac, prezident KI

Videozáznam z diskusie Pod lampou si môžete pozrieť na stránkach týždenníka .týždeň tu.


20. apríl 2007

Radovan Kazda: Vládny návrh novely lesného zákona a stratégia reformy lesného hospodárstva (tlačová beseda KI)

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z tlačovej besedy KI si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


CEQLS - Pascal Salin21. marec 2007

Prednáška CEQLS: Pascal Salin: Prečo potrebujeme kapitalizmus a konkurenciu

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z prednášky si môžete pozrieť na infoNET.tv vo francúzštine tu alebo so simultánnym prekladom do slovenčiny tu (1. časť - prednáška) a tu (2. časť - diskusia).


Milan Lapin, Michal Ač a Radovan Kazda28. február 2007

Radovan Kazda a Milan Lapin: Diskusia BIH: Spory o úlohe človeka pri globálnom otepľovaní

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z diskusie si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


19. február 2007

Peter Gonda: Kritériá ne/výhodnosti členstva Slovenska v eurozóne (tlačová beseda KI)

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z tlačovej besedy KI si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


31. január 2007

Otvorenie cyklu seminárov Akadémia klasickej ekonómie a vyhlásenie výsledkov súťaže Študentská esej 2006

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z otvorenia cyklu seminárov Akadémia klasickej ekonómie a vyhlásenia výsledkov súťaže Študentská esej 2006 si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


13. december 2006

Prednáška CEQLS: Josef Šíma: Vlastnícke práva vs. "verejný záujem"

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z prednášky si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


František Šebej, Ondrej Dostál, Štefan Hríb, Vladimír Palko a František Mikloško16. november 2006

Prezentácia knihy: Vladimír Palko ml.: Bernard Jaško a spol. (Prezentácia knihy a diskusia o politických procesoch v 50. rokoch)

Diskusia: Čo zostalo z nádejí Novembra 1989 (Diskutovali spolu: František Mikloško, Vladimír Palko, František Šebej a Ondrej Dostál. Diskusiu moderoval šéfredaktor týždenníka .týždeň Štefan Hríb)

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z prezentácie knihy a diskusie si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


23. október 2006

Prednáška CEQLS: Johnny Munkhammar: Európsky sociálny model pre Slovensko? Švédsky uhol pohľadu

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam z prednášky si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


Michael Novak10. júl 2006

Prednáška: Michael Novak: Ó Európa!

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam prednášky si môžete pozrieť na infoNET.tv tu (1. časť) a tu (2. časť).


Richard W. Rahn27. jún 2006

Prednáška CEQLS: Richard W. Rahn: Úloha vlády. Desať bodov na ceste k ekonomickému rastu a slobode

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam prednášky si môžete pozrieť na infoNET.tv tu.


Ernest Valko, Ondrej Dostál, Peter Kresák, Ján Drgonec23. máj 2006

Seminár: Poslanecká imunita – zachovať, zúžiť alebo zrušiť?(Diskutovali spolu: Ernest Valko, Peter Kresák a Ján Drgonec. Diskusiu moderoval Ondrej Dostál, riaditeľ KI)

infoNET.tv - Spravodajská internetová televíziaVideozáznam zo seminára si môžete pozrieť na infoNET.tv tu./image/image

    RSS English | Slovak

HOME

SLOVAK

SEARCH

CONTACT US

SUPPORT US

CONSERVATIVE LIBRARY

VIDEO

PHOTOGALLERY

OUR PARTNERS

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

Templeton Freedom Award 2009

BOOK: IN DEFENSE OF THE FREE MARKET

ECEG

ECEG

This website was created also thanks to funding granted by The Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe.

Website powered by Metafox CMS from Platon Group.

Institute @ Fecebook

Conservative Institute of M. R. Stefanik
Bajkalská 29F
821 05  Bratislava
Slovakia

Tel.:  +421 258 100 188
E-mail:  conservative@institute.sk
Web:  http://www.institute.sk